Vývoj webdizajnu od minulosti po dnes. - identitydesign.sk

Vývoj webdizajnu od minulosti po dnes.

VÝVOJ WEB DIZAJNU OD MINULOSTI PO DNES

Web dizajn sa počas posledných desaťročí výrazne zmenil. Od jednoduchých textových stránok v 90. rokoch až po sofistikované, interaktívne a mobilné-priateľské weby dneška, vývoj web dizajnu prešiel dlhou cestou.

V 90. rokoch sa web dizajn skladal prevažne z jednoduchých textových stránok, ktoré boli väčšinou statické a neobsahovali žiadne obrázky ani médiá. Tieto stránky boli zvyčajne vytvorené pomocou HTML a boli zobrazované iba na počítačoch.

V prvej dekáde 21. storočia sa web dizajn začal viac sústrediť na interaktivitu a interaktívne prvky, ako sú formuláre, tlačidlá a rôzne typy médií, ako sú obrázky a videá. Tiež sa začala používať technológia Flash, ktorá umožňovala vytvoriť bohatšie interaktívne stránky.

V posledných rokoch sa web dizajn posunul ešte ďalej smerom k mobilným zariadeniam. Mobilné zariadenia sa stali hlavným spôsobom, ako ľudia prezerajú internet, preto sa dizajnéri museli prispôsobiť týmto zmenám. To znamená viac responsívneho dizajnu, ktorý sa prispôsobuje rôznym veľkostiam obrazovky, a tiež používanie technológií, ako je HTML5 a CSS3, ktoré umožňujú vytvoriť bohatšie a funkčnejšie stránky.

Web dizajn prešiel dlhou cestou od jednoduchých textových stránok v 90. rokoch až po sofistikované, interaktívne a mobilné-priateľské weby dneška.

Viac článkov na podobnú tému nájdete na našom Blogu.

Článok vytvorilo Identity Design Studio.

 

Identity Design

© Stránku vytvorilo Identity Design Studio 2023