Návod ako správne používať Google Analytics - identitydesign.sk

Návod ako správne používať Google Analytics

Návod ako správne používať Google Analytics

Google Analytics je nástroj, ktorý umožňuje webovým stránkam merať návštevnosť a sledovať správanie návštevníkov. Pomocou tejto služby môžu vlastníci webových stránok získať cenné informácie o tom, ako sa ich stránky používajú a ako sa darí ich online marketingovým kampaniam.

Aby bolo možné používať Google Analytics správne, je potrebné najprv nainštalovať kód na webovú stránku. Kód sa dá získať na stránke Google Analytics a je potrebné ho vložiť do každej stránky, ktorú chcete sledovať. Po nainštalovaní kódu sa budú dáta zbierať a ukladajú sa do účtu Google Analytics.

V účte Google Analytics je potom možné vidieť rôzne štatistiky, ako napríklad počet návštev, počet unikátnych návštev, dobu strávenú na stránke, kliknutia na odkazy, počet konverzií a ďalšie. Tieto štatistiky sú k dispozícii v rôznych prehľadoch a grafoch, ktoré umožňujú ľahko a jednoducho analyzovať dáta.

Google Analytics tiež umožňuje nastaviť ciele pre webovú stránku, napríklad počet konverzií, počet kliknutí na odkazy alebo dobu strávenú na stránke. Tieto ciele umožňujú sledovať úspešnosť webových stránok a zistiť, či sa dosahujú stanovené ciele.

Používanie Google Analytics je veľmi jednoduché a umožňuje vlastníkom webových stránok získať cenné informácie o tom, ako sa ich stránky používajú a ako sa darí ich online marketingovým kampaniam. Je dôležité správne nainštalovať kód na webovú stránku, aby sa dáta správne zbierali a potom ich správne analyzovať a používať na zlepšenie webovej stránky a jej úspech.

Tu je krok za krokom návod, ako to urobiť:
  1. Prihláste sa do svojho účtu Google Analytics. Ak ešte nemáte účet, môžete si ho založiť na stránke google.com/analytics.
  2. Kliknite na tlačidlo „Vytvoriť nový účet“ a vyplňte požadované informácie o vašej webovej stránke.
  3. Po úspešnom vytvorení účtu kliknite na tlačidlo „Admin“ v hornej časti stránky.
  4. V ľavej časti obrazovky kliknite na tlačidlo „Pridajte novú webovú stránku“ a vyplňte požadované informácie o vašej webovej stránke.
  5. Po úspešnom pridaní webovej stránky kliknite na tlačidlo „Snímka kódu“ v ľavej časti obrazovky.
  6. Skopírujte kód, ktorý sa zobrazí a vložte ho do hlavičky (head) každej stránky na vašej webovej stránke, ktorú chcete sledovať.
  7. Po vložení kódu na všetky požadované stránky sa dáta začnú zbierať a ukladajú sa do účtu Google Analytics. Môžete si prezerať štatistiky a analyzovať dáta v účte Google Analytics.

Je dôležité si uvedomiť, že niektoré webové stránky môžu mať rôzne systémy a platformy, takže kód môže byť vložený na rôzne spôsoby. Ak máte problémy s inštaláciou, odporúčam sa pozrieť na dokumentáciu platformy, na ktorej sa vaša webová stránka nachádza, alebo sa obrátiť na technickú podporu.

Viac článkov na podobnú tému nájdete na našom Blogu.

Článok vytvorilo Identity Design Studio.

Identity Design

© Stránku vytvorilo Identity Design Studio 2023