Kde nájdem fotky pre svoju webstránku ? - identitydesign.sk

Kde nájdem fotky pre svoju webstránku ?

Kde nájdem fotky pre svoju webstránku ?

 

Fotografie sú dôležitou súčasťou webových stránok. Súvisia s vizuálnym dojmom, ktorý na návštevníkov stránky vytvárajú a prispievajú k tomu, aby sa na stránku radi vracali. Avšak, nie je jednoduché nájsť kvalitné a relevantné fotografie pre webovú stránku.

Existuje niekoľko možností, ako nájsť fotografie pre webovú stránku. Prvou možnosťou je využiť bezplatné fotobanky ako napr. Pexels, Unsplash, a StockSnap, kde si môžete vybrať z množstva fotografií, ktoré sú k dispozícii zadarmo. Ďalšou možnosťou je využiť placené fotobanky ako Shutterstock, iStock, a Getty Images, kde si môžete zakúpiť licencie na fotografie za určitú cenu.

Ďalšou možnosťou je využiť služby profesionálneho fotografa, ktorý pre vás môže vytvoriť špecifické fotografie pre vašu webovú stránku. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, uistite sa, že fotograf má skúsenosti s fotografovaním pre webové stránky a že má dobré portfolio.

V každom prípade je dôležité mať na pamäti, že kvalita fotografií má veľký vplyv na vizuálny dojem vašej webovej stránky a preto by ste mali venovať dostatočnú pozornosť ich výberu.

Nezabudnite na optimalizáciu fotografii pri použití na webstránku.

Je potrebné optimalizovať fotografie pred ich pridaním na web. Optimalizácia znamená zmenšenie veľkosti súboru bez zníženia kvality obrazu. To znamená zníženie veľkosti súboru, zlepšenie kompresie obrazu a zmenšenie počtu farieb. To všetko prispieva k rýchlejšiemu načítaniu stránky a lepšiemu zážitku z používania pre návštevníkov webu.

Zoznam najlepších pluginov pre optimalizáciu fotiek:

Existuje veľa pluginov, ktoré môžu pomôcť s optimalizáciou obrázkov na web. Tu je zoznam niektorých populárnych pluginov pre optimalizáciu obrázkov pre rôzne platformy:

 • WordPress:

 1. WP Smush
 2. EWWW Image Optimizer
 3. ShortPixel Image Optimizer
 4. Imagify

 • Shopify:

 1. Image Optimizer
 2. Compress JPEG & PNG images
 3. Minifier

 • Squarespace:

 1. Kraken.io Image Optimizer
 2. ImageRecycle
 3. Optimizilla

 • Magento:

 1. Kraken Image Optimizer
 2. TinyPNG Magento Extension
 3. Compressor.io

Ďalšia možnosťou sú platené webstránky na sťahovanie fotografii.

 

Shutterstock je jednou z najznámejších a najobľúbenejších platform na trhu s certifikovanými fotografiami pre reklamné a obchodné účely. Táto platforma poskytuje širokú škálu kvalitných fotografií od profesionálnych fotografov z celého sveta, ktoré môžete použiť na svojej webstránke a v reklamných kampaniach.

Shutterstock ponúka jednoduchý a intuitívny proces nákupu fotografií. Môžete si prezerať všetky dostupné obrázky a vybrať si tie, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Po nákupe fotografií získate certifikát, ktorý potvrdzuje, že máte právo používať tieto obrázky na svojej webstránke a v reklamných kampaniach.

Okrem toho Shutterstock ponúka široký výber fotografií z rôznych kategórií, vrátane obrázkov zábavy, cestovania, prírody, technológií, ľudí a mnoho ďalších. Tým, že máte prístup k širokej škále fotografií, môžete nájsť presne to, čo hľadáte, čo vám umožní posilniť vašu firemnú identitu a zlepšiť vizuálny dojem vašej webstránky.

Shutterstock tiež ponúka vysoko kvalitné stock videá, ktoré môžete použiť na svojej webstránke alebo v reklamných kampaniach. Tieto videá sú tiež certifikované a ponúkajú rovnaké práva na použitie ako fotografie.

V závere by sme chceli zdôrazniť, že platforma Shutterstock je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitné a certifikované fotografie a videá pre svoje reklamné a obchodné účely.

Kontaktovať nás môžete pomocou kontaktného formulára na našej stránke alebo telefonicky. 

Viac článkov na podobnú tému nájdete na našom Blogu.

Článok vytvorilo Identity Design Studio.

Identity Design

© Stránku vytvorilo Identity Design Studio 2023