Ako kúpiť doménu na webstránku ? - identitydesign.sk

Ako kúpiť doménu na webstránku ?

AKO KÚPIŤ DOMÉNU NA WEBSTRÁNKU

Kúpa domény pre vašu webstránku je prvým krokom k vytvoreniu vlastného online priestoru. Doména je adresa vašej webstránky, napríklad www.identitydesign.sk , ktorá vám umožní byť kontaktovaný zákazníkmi, partnermi a potenciálnymi záujemcami. V tomto článku sa pozrieme na to, ako kúpiť doménu pre vašu webstránku, ako si vybrať správne meno pre vašu doménu a ako sa vyhnúť chybám pri jej registrácii.

Ako kúpiť doménu ?

Kúpa domény je jednoduchý proces, ktorý sa dá vykonať prostredníctvom registrátora domén. Registrátor domén je spoločnosť, ktorá vám umožní kúpiť a registrovať vašu doménu. Existuje veľa registrátorov domén, ako napríklad websupport , Namecheap, HostGator atď.

Predtým, než začnete s kúpou domény, je dôležité si vybrať správne meno pre vašu doménu. Meno vašej domény by malo byť jedinečné a ľahko zapamätateľné, a malo by sa čo najviac približovať k vašej firme alebo produktu. Je tiež dôležité zistiť, či meno vašej domény nie je už registrované, pretože to by mohlo viesť k problémom s právami na ochrannú známku.

Keď ste si vybrali meno pre vašu doménu, môžete začať s kúpou. Väčšina registrátorov domén má jednoduchý proces registrácie, kde budete musieť zadať vaše meno, adresu a kreditnú kartu. Akonáhle ste registráciu dokončili, vaša doména bude registrovaná na rok a bude k dispozícii pre vašu webstránku.

 Aký názov zvoliť ?

Názov vašej domény by mal byť jednoduchý, ľahko zapamätateľný a relevantný pre vašu firmu alebo produkt. Pri výbere názvu domény sa vyhnite použitiu diakritiky, pomlčiek a špeciálnych znakov, pretože tieto znaky môžu znepríjemniť ľuďom zapamätanie a zadávanie vašej domény do prehliadača. Tiež sa odporúča vyhnúť sa používaniu viacerých slov v názve domény, pretože to môže spôsobiť, že vaša doména bude dlhá a ťažko zapamätateľná. Je dôležité si uvedomiť, že názov vašej domény môže ovplyvniť SEO vašej webstránky, preto sa odporúča použiť kľúčové slová relevantné pre vašu webstránku v názve domény.

Príklady úspešných domén :

google.com

facebook.com

youtube.com

amazon.com

apple.com

twitter.com

instagram.com

linkedin.com

netflix.com

tesla.com

Tieto domény sú jednoduché, ľahko zapamätateľné a relevantné pre ich firmy alebo produkty. Sú tiež krátke a jednoduché na zapamätanie a zadanie do prehliadača.

Viac článkov na podobnú tému nájdete na našom Blogu.

Článok vytvorilo Identity Design Studio.

Identity Design

© Stránku vytvorilo Identity Design Studio 2023